يكشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۰

تهیه طرح جامع شهرهای کله بست و بهنمیر در دست اجرا است

رئیس مسکن و شهرسازی بابلسرگفت: تهیه طرح جامع شهرهای کله بست و بهنمیر دردست اجرا است.

علی ثباتی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر اظهار داشت: اداره کل مسکن و شهرسازی در چهارحوزه معاونتی املاک و حقوقی،شهرسازی و معماری،معاونت اجرایی و حوزه معاونت مسکن فعالیت می کند که علاوه بر این بخش پشتیبانی نیز کار درون سازمانی را انجام می دهد.

وی افزود: از مهم ترین وظایف حوزه معاونت معماری و شهرسازی تهیه طرح های جامع و تفصیلی و سایر طرح های مرتبط با شهرسازی است.

ثباتی بیان داشت: آخرین طرح  جامع بابلسر در سال 1384 تهیه شد وطرح جامع  دو شهرکله بست و بهنمیر که اخیرا شهر شدند در حال تهیه و عقد قرارداد است.

وی تصریح کرد: برای شهربهنمیر عقد قرار داد انجام و عکس های هوایی تهیه شد و در مرحله تبدیل عکس به نقشه در قسمت های پایانی است.

ثباتی بیان داشت: برای طرح جامع شهرکله بست نیز امسال قرارداد منعقد شده کمیسیون و کمیته فنی ماده پنج نیز به طور میانگین ماهی یک یا دو باربرای بررسی مغایرت های موجود در طرح تفصیلی شهربابلسر واعمال کنترل های مرتبط با مواد 34و35 قانون نظام مهندسی که همانا نظارت برکلیه ساخت و سازهای سطح منطقه از حیث رعایت ضوابط و مقرارات ازجمله مقرارات ملی ساختمان،مقررات شهرسازی و معماری ،ضوابط سیما از نظر شهری است تشکیل جلسه می دهد.

وی افزود:کار اصلی حوزه معاونت مسکن،نظارت بر ساخت و ساز سطح منطقه است که از سال 1386که مسکن مهر در تبصره دال قانون مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اهم فعالیت های این حوزه متمرکز در مسکن مهر شد.

ثباتی تصریح کرد: در حال حاضردر بابلسر دو پروژه با 456 واحد مسکونی در اراضی دولتی در دست احداث داریم و سیاست دولت در این زمینه نیزحذف قیمت مسکن از این تعداد با مصوبه شورای مسکن استان،پانزده درصد سهم واجدین شرایط زیر پوشش بهزیستی وسه درصدسهم واجدین شرایط زیر پوشش کمیته امداد امام است.

ثباتی بیان داشت: این پروژه ها در دو مجموعه تحت عنوان پروژه 162 واحدی مسکن مهر دانش و294 واحدی مسکن مهر تلاش در منطقه بابل تنگه بابلسر در حال احداث است و علاوه بر آن تعدادی از تعاونی های مسکن مهر هم با مشارکت مالی اعضا و حمایت مسکن و شهرسازی در تامین تسهیلات نسبت به خریداری زمین هم اقدام کردند که از جمله این پروژه ها می توان به پروژه مسکن مهر مهرگان و پروژه  256 واحد مسکونی در بلوار نیروی هوایی اشاره کرد.

وی تصریح کرد: همچنین پروژه 60 واحدی مسکن مهر سه  در بلوار نیروی هوایی ،پروژه 48 واحدی مسکن مهر چهار در بلوار شهید ذوالفقاری وپروژه 208 واحدی مسکن مهر جوانان در خیابان پاسداران پشت اداره ثبت اسناد در  دست احداث است.

ثباتی افزود: با تدابیر مدیران استانی و شهرستانی بعد از گذشت سال ها حساب 100 امام در بنیاد مسکن بابلسرافتتاح و مردم از خدمات آن بهره مند شدند.

وی افزود: برای مهندسینی که واجد صلاحیت انجام خدمات مهندسی هستند از سوی معاونت مسکن پروانه اشتغال نظام مهندسی صادر می شود.

 

نظرها (اولین نفر باشید)
نظر کاربران درباره رئیس مسکن و شهرسازی بابلسر...

کاربر گرامی نظر شما پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده خواهد شد.
فیلدهای ستاره دار اجباری است.
نام*:
وب سایت:
پست الکترونیک:
متن پیام*: