شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران:

ضرورت به‌روزرسانی تجهیزات کشاورزی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری مازندران گفت: تاکنون نتوانستیم در بحث تولید برنج به خودکفایی برسیم، لذا باید تولیدات خود را با استفاده از دانش و تکنولوژی افزایش داده و از امکانات و تجهیزات روز استفاده کنیم.

مهدی رازجویان در مراسم نخستین برداشت برنج کشور در روستای «رزکنار» بابلسر اظهار کرد: مهم‌ترین مقوله‌ای که اقتصاد مقاومتی در آن حاکم است، استوار بودن اقتصاد مقاومتی بر پایه دانش، مردمی و عدالت محور بودن و درون و برون‌زا بودن آن است.

وی با بیان اینکه تاکنون نتوانستیم در بحث تولید برنج به خودکفایی برسیم، افزود: باید تولیدات خود را با استفاده از دانش و تکنولوژی افزایش داده و از امکانات و تجهیزات روز استفاده کنیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری مازندران افزایش تولید را سبب کاهش وابستگی دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که وابسته به خارج نباشد و در صورت مشاهده هرگونه تحریم بتواند با قدرت و اتکا به تولیدات داخلی فعالیت کند.

رازجویان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان ملی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: با اتحاد، همدلی و هم‌زبانی می‌توانیم به اقتصاد مقاومتی دست یابیم و در برابر تهدیدات دشمن مقاومت کنیم.
وی مهم‌ترین مؤلفه اقتصاد مقاومتی را رونق تولید دانست و افزود: رونق تولید تنها به تولید صنایع وابسته به صنعت و معدن خلاصه نمی‌شود و بزرگترین مقوله اقتصاد مقاومتی گردشگری و کشاورزی است.

وی در پایان استفاده از تجهیزات، دستگاه‌های مدرن و بالابردن بهره‌وری در رونق تولید را مهم‌ترین چشم‌انداز اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی دانست و گفت: با تجهیز و نوسازی اراضی و ارائه تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان که ازجمله برنامه‌های خوب دولت تدبیر و امید است، می‌توانیم گام‌های مؤثری در رونق تولیدات داخلی برداریم.

نظرها (اولین نفر باشید)
نظر کاربران درباره ضرورت به‌روزرسانی تجهیزات کشاورزی

کاربر گرامی نظر شما پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده خواهد شد.
فیلدهای ستاره دار اجباری است.
نام*:
وب سایت:
پست الکترونیک:
متن پیام*: