پنجشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۵

استاندار مازندران:

آرامش سیاسی در مازندران ،اجرای اقتصاد مقاومتی را شتاب می دهد

استاندار مازندران با اشاره به وجود همدلی در مسئولان و گرایش های سیاسی استان گفت که وجود چنین شرایطی، اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی را شتاب می دهد.

ربیع فلاح امروز پنجشنبه در همایش اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در بابلسر برگزار شد ، ادامه داد : تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنش های سیاسی بسیاری در ابعاد مختلف در مازندران وجود داشت که اکنون با خرد جمعی این تنش ها رفع و به نظر واحد مبدل شده است.
وی افزود : اقدامات خوب دولت تدبیر وامید در بسیاری از حوزه ها از جمله آموزشی ، علمی ، بهداشت و درمان مشهود و قابل لمس است.
استاندار مازندران از قابلیت سه بار کشت محصولات کشاورزی به عنوان ظرفیت وشرایط منحصر به فرد این استان نام برد و ادامه داد : این امر می تواند زمینه رونق صادرات را نیز برای مازندران به همراه داشته باشد.
وی از رخدادهای سیاسی روسیه با اتحادیه اروپا و همچنین روسیه با ترکیه به عنوان فرصت خوب پیش آمده برای کشور و مازندران نام برد و افزود : از این فرصت می بایست به شایستگی برای صادرات استفاده شود.
فلاح ادامه داد : در دولت گذشته نه تنها به فکر صدور مجوز صادرات محصولات نبودیم بلکه برای دریافت مجوز نیز مشکلاتی پیش روی فعالان این بخش وجود داشت.
وی گفت که اکنون نه تنها برای دریافت مجوز صادرات مشکلی وجود ندارد بلکه بسیاری از محصولات همچون مرکبات به روسیه صادر می شود.
به گفته استاندار مازندران ، امسال 200 هزار تن مرکبات و 50 هزار تن کیوی این استان به کشورهای آسیای میانه صادر می شود.
وی با اشاره به در حال ساخت بودن تعدادی سد در مازندران ، ادامه داد : هراز یکی از این سدها که با بهره برداری آن ،آب موردنیاز 120 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و همچنین آب شرب مردم تعدادی از شهرستان های مازندران تامین می شود.
فلاح از تصویب اعتبار در شورای اقتصاد برای سد هراز خبر داد و گفت که با در اختیار قرار دادن این اعتبار ، این پروژه مهم مازندران تکمیل می شود.
وی همچنین از آبگیری سد گلورد مهر امسال به عنوان اقدامی دیگر برای تکمیل طرح های نیمه تمام مازندران نام برد.
***
فعال بودن 64 درصد شهرک های صنعتی مازندران
استاندار مازندران ، تصمیمات دولت را در بخش صنعت خوب توصیف کرد و ادامه داد : با تصمیمات اتخاذ شده 64 درصد شهرک های صنعتی مازندران فعال هستند.
وی تنها شش درصد شهرک های صنعتی غیر فعال مازندران را مربوط به دوره فعالیت دولت تدبیر وامید دانست و گفت : مابقی این واحدهای غیر فعال باقی مانده از زمان گذشته است.
فلاح ، بیکاری را به عنوان بزرگترین چالش مازندران نام برد و افزود : با اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و فعال کردن واحدهای غیر فعال شهرک های صنعتی ، این مشکل رفع خواهدشد.
وی ایجاد 62 هزار فرصت شغلی در سال گذشته را از جمله اقداماتی اعلام کرد که در مازندران صورت گرفت.
همایش اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه مازندران امروزپنجشنبه با حضور معاون اول رئیس جمهوری ، مدیران ، نخبگان و دست اندرکاران اقتصاد مقاومتی در بابلسر برگزار شد.

نظرها (اولین نفر باشید)
نظر کاربران درباره آرامش سیاسی در مازندران ،اجرای اقتصاد مقاومتی را شتاب می دهد

کاربر گرامی نظر شما پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده خواهد شد.
فیلدهای ستاره دار اجباری است.
نام*:
وب سایت:
پست الکترونیک:
متن پیام*: