46 درصد از طلاق‌ها در سال‌های اولیه زندگی مشترک روی می‌دهد

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ در ۲۳:۵۹ 140 بار مشاهده شده


مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران:

۴۶ درصد از طلاق‌ها در سال‌های اولیه زندگی مشترک روی می‌دهد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: ۴۶ درصد طلاق از نامزدی و در سال‌های اولیه زندگی مشترک روی می‌دهد.

مریم جمشیدی در نشست بانوان فرهیخته و فعالان اجتماعی شهرستان بابلسر در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: از ابتدای آبان ماه امسال نشست با فعالان اجتماعی و بانوان فرهیخته در تمامی شهرستان‌های استان با هدف بهبود و رفع مسائل بانوان برگزار شده است.

وی افزود: در این نشست‌ها دو بحث ارتقای بنیان خانواده با موضوع طلاق و سلامت بانوان در کارگروه خانواده در  برنامه ششم در حال پیگیری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: هم‌اندیشی با بانوان فعال می‌تواند نقش اثرگذاری در  موقعیت و جایگاه بانوان داشته باشد.

جمشیدی با اعلام اینکه ۶۰ درصد بانوان مازندرانی تغذیه ناسالم و اضافه وزن دارند، گفت: آمار بالای بیماری‌های نظیر سرطان و بیماری‌های غیرواگیر در بانوان بسیار بیشتر از مردان است.

وی با بیان اینکه توجه به سلامت زنان در اولویت کار اداره کل بانوان و خانواده استان است، اظهار کرد: هیچ کشوری بدون آموزش نمی‌تواند ادعای پیشرفت داشته باشد.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران با بیان اینکه کمیته آموزش کارگاه‌های آموزشی خوبی در شهرستان‌ها برگزار کرده است، گفت: در سال‌های ۹۳ و ۹۴ حدود ۲۷۰ هزار نفر از زوجین در شهرستان‌های استان آموزش دیده اند که از نتیجه این آموزش‌ها در جامعه کاهش آمار طلاق در ۶ ماهه نخست ۹۵ بود که هر چند نتیجه آرمانی حاصل نشد اما تاثیر بسیار خوبی داشته است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه دولت با توجه به کمبود اعتبارات در همه حوزه‌ها به ویژه در حوزه فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای خوبی داشت، اظهار کرد: ۴۶ درصد طلاق از نامزدی و در سال‌های اولیه زندگی مشترک روی می‌دهد.

جمشیدی افزود: استان مازندران پایلوت آموزش ۱۰ هزار زوج جوان برای آموزش و یادگیری مهارتهای زندگی انتخاب شده است.

وی با اشاره به بحث کارآفرینی بانوان اظهار کرد: قوانین دست و پا گیر تسهیلات به بانوان مرتفع شده و همه زنان می‌توانند از وام مشاغل خانگی با درصد سود پایین بهره‌مند شوند.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران تصریح کرد: ۶ شهرستان در استان پایلوت بازارچه تولیدات بانوان انتخاب شده اندکه بابلسر نخستین شهر در راه‌اندازی و افتتاح آن بود.

جلسه با فعالان اجتماعی شهرستان

جلسه با فعالان اجتماعی شهرستان

آخرین اخبار