بهره وری در مازندران ارتقاء یابد

سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ در ۰۸:۰۹ 145 بار مشاهده شده


در نشست منطقه ای بخشداران مازندران مطرح شد:

بهره وری در مازندران ارتقاء یابد

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت:درآمد حاصل از سرمایه‌های موجود در استان بسیار پایین است و باید با ایجاد رغبت در سرمایه‌گذاران زمینه سرمایه‌گذاری بیشتر فراهم شود.

علیرضا یونسی در نشست هم‌اندیشی بخشداران شهرستان‌های بابلسر ،فریدونکنار، محمودآباد و نور که به میزبانی بخشداری بهنمیر برگزار شد، با بیان اینکه فصل انتخابات و رقابت‌ها تمام شده است، اظهار کرد: امروز فصل با هم بودن، همدلی و همراهی است و باید از همه ظرفیت‌ها برای آبادانی شهر و استان خود استفاده کنیم.

وی با اشاره به مشکلات سطح جامعه بیان کرد: مردم همواره عملکرد مسؤولان را رصد می‌کنند و مسؤولان موظف هستند با مردم صادق باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران به ایجاد آرامش و ارتقاء امنیت اجتماعی در جامعه تأکید کرد و افزود: باید طوری عمل شود که مردم با اعتماد و عشق، به مسؤولان امیدوار باشند.

این مسؤول با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم بیان کرد: مرکز آمار میزان بیکاری را در بهار امسال زیر ۱۰ درصد اعلام کرد اما همواره مهم‌ترین دغدغه مسؤولان باید ایجاد اشتغال و کاهش آمار بیکاری در سطح استان باشد.

یونسی تصریح کرد: همه فرمانداران موظف هستند برای هر روستا یک طرح برجسته اقتصادی تعریف کنند.

وی به آسیب‌ها و معضلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: در مازندران تا سال ۱۳۹۴ طلاق رو به افزایش بود که با تلاش و برنامه‌ریزی‌های فراوان جلوی رشد طلاق در استان گرفته شد و امروز این آمار رو به نزول است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه اگر از فروپاشی یک زندگی جلوگیری کنیم، یک نسل را نجات دادیم، به طرح روستای بدون طلاق، اعتیاد، بیکاری و زباله اشاره کرد و گفت: روستاهایی که در حوزه اجتماعی شاخص هستند ،معرفی شوند.

این مسؤول با بیان اینکه براساس آمار بدست آمده بیش از ۵۰ درصد روستاهای بهنمیر بدون طلاق است به نظارت بر عملکرد مدیران تأکید کرد و ادامه داد: یکی از ضعف‌های موجود عدم اطلاع‌رسانی از اقدامات انجام شده به مردم است.

یونسی با بیان اینکه مردم باید بدانند که دولت چه اقداماتی را انجام داد، به نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز تأکید کرد و گفت: یکی از مشکلات استان بهره‌وری پایین از محصولات و منابع است.

وی اظهار کرد: درآمد حاصل از سرمایه‌های موجود در استان بسیار پایین است و باید با ایجاد رغبت در سرمایه‌گذاران زمینه سرمایه‌گذاری بیشتر فراهم شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه برای ارتقاء امنیت در سطح شهرها و روستاها، سیستم پایش تصویر بکارگیری شود،عنوان کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید در حوزه ارتقاء امنیت و فرهنگ در سطح شهر و روستا برنامه‌ریزی  و کمک کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه برنامه توسعه فرهنگی و اقتصادی در بخش و روستاها تشکیل شود، گفت: دهیاران باید در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برنامه داشته باشند.

این مسؤول به پیگیری و توجه به حوزه سلامت جسمی در کنار سلامت روحی تأکید کرد و ادامه داد: سرکشی به بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، پاسگاه‌ها، نانوایی‌ها و… و نوع رفتار با ارباب رجوع در دستور کار بخشداران قرار گیرد.

یونسی با اشاره به توجه ویژه در حوزه بانوان و جوانان اظهار کرد: برای حفظ جامعه و دلگرمی در بین مردم باید روح وحدت را تقویت کنیم.

وی با اشاره به مشکل کمبود و مدیریت آب، گفت: باید از نمونه‌های موفق برای مهار و حفظ آب بهره‌گیری شود و فرهنگ صرفه‌جویی و قناعت از طریق همایش‌ها و سخنرانی‌ها به مردم بازگو شود.

آخرین اخبار