سوخت مورد نیاز کشاورزان برای کشت دوم برنج تامین شود

یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ در ۰۷:۵۹ 186 بار مشاهده شده


فرماندار بابلسر تاکید کرد

لزوم تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان برای کشت دوم برنج

فرماندار بابلسر گفت: سوخت مورد نیاز کشاورزان برای کشت دوم برنج باید تامین شود.

سیدعلی اسد در جلسه کارگروه آب و خاک کشاورزی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با تسلیت شهادت شهید میثم علیجانی، اظهار کرد: شهرستان بابلسر در هفته پیش رو میزبان پنج شهید گمنام است.

وی با بیان اینکه مقدمات حضور پرشور مردم در این مراسم فراهم شود، گفت: مراسم تشییع پیکر مطهر شهدا روز پنج شنبه ۲۹ تیرماه از مقابل سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تا میدان شهدا خواهد بود و بعد از آن پیکر سه شهید در بخش هادیشهر و دو شهید در پدافند هوایی به خاک سپرده می‌شوند.

فرماندار بابلسر در ادامه با تاکید به ترویج فرهنگ اصلاح الگوی مصرف آب اظهار کرد: امروزه با پیشرفت زندگی صنعتی و رشد جمعیت، مصرف آب افزایش یافته و بحران آب رو به گسترش است.

اسد با بیان اینکه برای دوری از خطر کمبود آب باید به فکر استفاده بهینه و مدیریت شده از آب باشیم، گفت: تقویت تولید کالاهای اساسی، استفاده از رسانه‌های ملی و مکتوب جهت آگاه ساختن مردم در خصوص مصرف بهینه آب و فرهنگ‌سازی لازم در جامعه کشاورزی به منظور ارتقای ضریب بهره‌وری آب، می‌تواند نقش بسزایی در فرهنگ استفاده از مصرف بهینه آب داشته باشد.

وی با بیان اینکه مازندران قطب کشاورزی کشور است، عنوان کرد: باید تمام تلاش خود را به کار ببریم تا دچار بحران کم آبی یا بی‌آبی نشویم چون در این صورت دچار خسارت جبران ناپذیری در بخش کشاورزی خواهیم شد و اقتصاد استان و کشور که وابسته به تولیدات کشاورزی است با مشکل جدی مواجه می‌شود.

این مسئول با تاکید بر تغییر راهبردها برای الگوی تولید و مصرف اظهار داشت:مردم چشم امیدشان به برنامه ریزی مسئولین است در کنار تحقیق و پروهش باید باورها تقویت شود.

فرماندار بابلسر در پایان نسبت به تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان برای کشت دوم برنج تاکید کرد وافزود:سوخت دوم برای آن دسته از کشاورزانی که از آبندانها و رودخانه استفاده می کنند تامین می شود و اراضی که برای تامین آب از چاه ها استفاده می کنند باید با سیاست گذاری استان هماهنگ باشد.

آخرین اخبار