فرسودگی 60کیلومتر شبکه لوله کشی آب شرب در بابلسر

پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۹:۴۳ 195 بار مشاهده شده


سید علی اسد:

فرسودگی ۶۰کیلومتر شبکه لوله کشی آب شرب در بابلسر

فرمانداربابلسر در نشست بررسی مشکلاب بخش آب شهرستان گفت:حدود ۶۰درصد شبکه لوله کشی آب شرب بابلسر فرسوده است.
سید علی اسد فرماندار بابلسر در نشست با مدیران کل آب منطقه ای ،آب و فاضلاب شهر ی و روستایی که با حضور ولی اله نانواکناری نماینده حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ، با بیان اینکه این شهرستان با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت  و با میزبانی حدود ۱۰میلیون  گردشگر درسال حدود ۷۰ هزار مشترک آب در حوزه شهری و روستایی و همواره در زمان اوج گردشگری با مشکل کمبود آب شرب مواجه می شوداظهار داشت : شهرستان بابلسر در تامین ، توزیع و فرسودگی شبکه آب دچار مشکل است.
وی افزود : از سویی دیگر نبود اداره مستقل در خصوص امور آب در بابلسر مشکلاتی را برای شهروندان و کشاورزان فراهم کرده است.
فرماندار بابلسر بیان داشت : شبکه آبرسانی در حوزه شهری نیاز به یک بازسازی دارد چرا که توسعه شهری بسرعت انجام شده است ولی شبکه های آبرسانی تقویت نشده است.
اسد گفت :حدود ۶۰ کیلومتر از شبکه لوله کشی آب در شهربابلسر نیازمند بازسازی است و از سویی دیگر اگر بخواهیم از آب سد البرز بهره مند شویم در طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف حدود ۱۵ کیلومتر از لوله گذاری در مسیر تعیین شده باقی مانده است و تا زمانی که این میزان از لوله گذاری ها انجام نشود دسترسی به آب این طرح بزرگ در شهرستان بابلسر غیر ممکن خواهد بود.

فرماندار بابلسر مشکل فرسوده بودن شبکه آب شرب در بهنمیر اشاره کرد و افزود:لوله انتقال آب در بهنمیر به علت رسوب‌گذاری و فرسوده بودن تنها امکان انتقال ۳۰ درصد از آن وجود دارد.
مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در  ادامه این جلسه گفت: تمامی لوله های مورد نیاز برای آبرسانی به شهرهای گروه الف شامل بابل، امیرکلا، بابلسر و فریدونکنار تهیه و در سطح شهرستان نیز انبار شده است و نیاز به زمان است تا این لوله ها نصب شود.
وی اظهار داشت : برای حل مشکل کشاورزان و شهروندان یک کارشناس در بابلسر مستقر شده است تا افرادی که مشکل دارند به این کارشناس مراجعه کنند تا مشکلاتشان رفع شود.
یخشکی گفت : در راستای دولت الکترونیک از سال آینده بسیاری از درخواست های شهروندان و کشاورزان به صورت اینترنتی انجام خواهد شد که با تحقق آن دیگر نیازی به مراجعه حضوری نخواهد بود.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران گفت : توزیع آب در هر شهرستان براساس جمعیت ثابت و شناور آن خواهد بود و شهروندان بدانند که هر چه آب داشته باشیم با بکار گیری این دو اصل بین آنان توزیع خواهد شد.
ذبیح الله ذاکر افزود : با افتتاح تصفیه خانه دوم آبرسانی به شهرهای گروه الف در بابل بخش زیادی از مشکلات آب شرب بابلسر و فریدونکنار رفع خواهد شد.
وی در خصوص فرسودگی شبکه های آبرسانی در این شهرستان بیان کرد : هفت هزار کیلومتر شبکه آبرسانی در مازندران وجود دارد که ۲۰ درصد از آن فرسوده است و به عبارت دیگر یکهزار و ۴۰۰ کیلومتر از شبکه آبرسانی در استان مازندران فرسوده و نیازمند بازسازی است.
ذاکر گفت : برای بازسازی این لوله های فرسوده ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال نیازمند اعتبار است که این مبلغ با کل اعتبارات استان مازندران برابری می کند.
وی ادامه داد : باید بپذیریم که در توان آب و فاضلاب شهری نیست که این اعتبارات را تامین کند لذا نیازمند کمک شهرستانی است.

آخرین اخبار