بالغ بر 2هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی بابلسر نوسازی می‌شود

سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ در ۱۷:۴۱ 351 بار مشاهده شده


فرماندار بابلسر خبر داد

بالغ بر ۲هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی بابلسر نوسازی می‌شود

فرماندار بابلسر با اشاره به اجرای طرح نوسازی زمین‌های کشاورزی بابلسر گفت: یک‌هزار و ۷۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی بابلسر در سال‌های اینده نوسازی می‎شود.

سید علی اسد ظهر در بازدید از نوسازی و تجهیز اراضی کشاورزی در روستای عزیزک بخش بهنمیر با اشاره به اینکه تسطیح و زهکشی در اراضی این شهرستان در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: اجرای این طرح برای کشاورزان   ۱۰۰ درصد رایگان است و با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد رونق و افزایش تولید و بهبود اشتغال در بخش کشاورزی خواهیم بود.

وی به ضرورت همکاری کشاورزان با مجریان طرح در سطح اراضی کشاورزی تاکید کرد و افزود: اعتبارات اجرای این طرح از محل اعتبارات ملی تامین شده و این گامی مهم برای افزایش تولید است.

فرماندار بابلسر تصریح کرد: عملیات اجرایی این طرح برای سال جاری در سطح ۵۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آغاز شده و این روند تا سطح یک‌هزار و ۷۰۰ هکتار در سال‌های آینده هدف‌گذاری شده است.

اسد همچنین بر لزوم تسریع در عملیات اجرایی این طرح تاکید کرد و افزود: باید تلاش شود در کمترین زمان این مهم محقق شود تا کشاورزان بتوانند از نعمت و مزایای این طرح استفاده کنند.

وی با اشاره به اجرای عملیات در سطح ۲۴۰ هکتار از اراضی روستای عزیزک  افزود: با اجرای عملیات نوسازی و تجهیز اراضی کشاورزی،مدیریت مزرعه به دست کشاورز و زارع است و امکان آبیاری و خروج به موقع آب را فراهم می‌کند.

آخرین اخبار