کاهش 50درصدی آمار غریق در بابلسر

یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ در ۰۷:۵۹ 190 بار مشاهده شده


فرماندار بابلسر:

کاهش ۵۰درصدی آمار غریق در بابلسر

فرماندار بابلسر با اشاره به گردشگر پذیر بودن بابلسر گفت: آمار غریق در بابلسر بیش از ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

سیدعلی اسد در جلسه شورای اداری بابلسر در مجتمع فرهنگی آموزشی شهید عظیمی بهزیستی این شهرستان اظهار داشت: اجرای برنامه ششم توسعه به ویژه اشتغال باید در اولویت امور مدیران شهرستان قرار گیرد.

وی با اشاره به بحث دریا و آمار ناشی از تلفات دریایی، افزود: از ابتدای خرداد تاکنون ۹ نفر در دریای بابلسر غرق شدند که این آمار در مقایسه با سال گذشته بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

فرماندار بابلسر ادامه داد: در سال گذشته ۱۹ نفر در سواحل بابلسر غرق شدند که در مقایسه با مدت مشابه و با توجه به افزایش چشمگیر حضور مسافران در شهرستان و افزایش نسبی دمای هوا و اشتیاق به استفاده از دریا این رقم امسال کاهش قابل توجه ای داشته است.

اسد تاکید کرد: یک هفته به پایان طرح ساماندهی دریا در شهرستان باقی مانده و همه باید تلاش کنند تا آمار غریق در بابلسر افزایش پیدا نکند.

وی با اشاره به برگزاری اولین المپیاد ورزش‌های آبی ساحلی کشور در بابلسر گفت: این المپیاد را می‌توان به عنوان یک حرکت دائمی در سطح شهرستان اجرایی کرد و نتیجه اجرای این قبیل برنامه‌ها سبب کاهش توجه مردم و مسافران به داستفاده از دریا می‌شود.

فرماندار بابلسرتصریح کرد: اجرای این برنامه‌ها سبب پر شدن اوقات فراغت مردم و افزایش آورده‌های اقتصادی در سطح شهرستان می‌شود.

اسد با اشاره به درگذشت دکتر فخرالدین اصغری آقمشهدی سرپرست سابق دانشگاه مازندران تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا در جهت جبران خلاهای علمی گام برداشته شود و افرادی را تربیت کنیم تا از نظر علمی جایگزین خوبی برای این افراد در جامعه باشند.

در پایان این جلسه از تعدادی از افرادی که در برگزاری جشنواره آبی ساحلی مشارکتداشتند تقدیر شد

 

آخرین اخبار