اضافه شدن 600 واحد گردشگری به ظرفیت اقامتی و رفاهی استان / پیش‌بینی ورود ۱۲ میلیون مسافر نوروز به مازندران

سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۵ 381 بار مشاهده شده


مدیر کل هماهنگی اقتصادی و امور بین الملل استانداری با اعلام این مطلب که سهم شهرستان بابلسر از مجموع  طرح‌های بسته رونق اقتصادی ۵۷ طرح با رقم بیش از ۳۴ میلیارد تومان بوده است افزود: شهرستان بابلسر در مقایسه با شهرهای هم طراز از عملکرد بسیار خوبی در این حوزه برخوردار می باشد.

مهدی گلچوب صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بابلسر با اشاره به اقدامات موثر دولت در دو حوزه بسته رونق تولید و طرح تحول سلامت اظهار کرد: مازندران پیشگام استان‌های دیگر کشور در اجرای این دو طرح است.

وی با اشاره به موفقیت های بدست آمده در طرح بسته رونق تولید در استان بیان کرد: مازندران با پرداخت یک‌هزار و  ۴۳ طرح  با اعتبار ۴۴۶ میلیارد تومان در دو بخش صنعت و معدن و کشاورزی رتبه نخست را در بین ۳۱ استان کشور کسب کرده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی و امور بین الملل استانداری تصریح کرد: از مجموع  یک‌هزار و ۴۳ طرح صنعتی و کشاورزی ۳۲۳ طرح در قالب صنعت و معدن با اعتبار ۲۵۳ میلیارد تومان و ۷۲۱ واحد نیز در بخش کشاورزی با اعتبار ۱۹۲ میلیارد تومان بود.

گلچوب سهم شهرستان بابلسر را از مجموع این طرح‌ها ۵۷ طرح با رقم بیش از ۳۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: شهرستان بابلسر در مقایسه با شهرهای هم طراز از عملکرد بسیار خوبی در این حوزه برخوردار است.

وی با بیان اینکه در حوزه پروژه‌های عمرانی از شروع به کار دولت تدبیر و امید تا ۱۵ اسفند ماه امسال ۵ هزار و ۵۶۳ پروژه عمرانی با اعتبار بالغ بر ۴۴ هزار و ۵۱۳ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید،گفت: در بندر اقتصادی امیرآباد به عنوان پایگاه توسعه اقتصادی مازندران یک‌هزار و ۱۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای فراهم کردن زیرساخت بندر هزینه شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی و امور بین الملل استانداری افزود: دولت در مازندران برای حوزه سلامت ۴۰۰ میلیارد تومان و برای تجهیز خدمات درمانی ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه کرد همچنین در حوزه خدمات آب، برق و گاز با اجرای ۳۳۹ پروژه  در شهرهای مختلف استان ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی تصریح کرد: برای ۷/۵ میلیون نفر از جمعیت استان نیز اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در طرح جامع آب شرب هزینه شد و در حوزه راه و شهرسازی امسال یک کیلومتر از تونل هراز بازگشایی و برای چهار بانده کردن آن نیز ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

گلچوب با اشاره به آسفالت یک‌هزار و ۲۸۲ کیلومتر از راه روستایی با اعتبار ۱۸۳ میلیارد تومان عنوان کرد: به واسطه استفاده از بسته رونق تولید ۲۲ واحد صنعتی و ۱۶۷ واحد کشاورزی تعطیل مجددا راه‌اندازی شدند.

مدیرکل دفتر هماهنگی اقتصادی و امور بین الملل استانداری  در پایان با بیان اینکه ۶۰۰ واحد گردشگری در حوزه‌های مختلف به واحدهای گردشگری استان اضافه شد،گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از  ۱۲ میلیون نفر مسافر وارد مازندران شوند

آخرین اخبار