پارک طولانی در خیابان شهید رجایی ممنوع

سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ در ۰۹:۰۳ 208 بار مشاهده شده


در جلسه شورای ترافیک مطرح شد:

پارک طولانی در خیابان شهید رجایی ممنوع

فرماندار بابلسر در جلسه شورای ترافیک این شهرستان گفت:استفاده کنندگان ازپارک جاده ای به مدت طولانی باید مکلف به استفاده از پارکینگ شوند.

فرماندار شهرستان بابلسر پارکینگ طبقاتی را ظرفیتی برای کاهش ترافیک در خیابان شهید رجایی عنوان کرد و گفت:یکی از مشکلات موجود در حوزه ترافیک نبود پارکینگ در مجتمع های تجاری ساخته شده و عدم استفاده کسبه و بانکها از پارکینگ  موجود در خیابان شهید رجایی (بازار) است که موجبات ترافیک شهری را بهمراه دارد.

وی تاکید کرد:شهرداری بابلسر ساماندهی و دلیل عدم استفاده از این پارکینگ توسط بانکها و کسبه را بررسی کند.

اسد با بیان اینکه هیچ گاه پارکینگهای کنار جاده ای برای پارک طولانی مدت خودرو نیست اظهار داشت:استفاده از پارکینگ در خیابان بازار رایگان است و افرادی که پارک طولانی مدت در این محدوده را دارند باید مکلف به استفاده از پارکینگ باشند.

فرماندار بابلسر رعایت مسایل آسان سازی و مسایل ایمنی در پل های عابر پیاده را ضروری دانست و افزود: پل های هوایی عابر پیاده یکی از ملزومات اساسی برای حفظ سلامتی و ارتقاء ایمنی تردد عابرین پیاده هستند که ترمیم و آسان سازی آن برای استفاده از سالمندان  باید  در دستور کار قرار گیرد.

اسد با اشاره به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس و مراکز آموزش عالی قرار داریم بر لزوم تدابیر و تمهیدات لازم برای ایمن‌سازی مناطق حادثه‌خیز به ویژه در معابر منتهی به مدارس و مراکز آموزشی تأکید کرد.

در ادامه شفیعی شهردار بابلسر با بیان اینکه استفاده از پارکینگ طبقاتی در خیابان شهید رجایی رایگان می باشد گفت:۳۵۰تاکسی در شهر بابلسر فعال است.

شهردار بابلسر گفت:طرح پیاده رو سازی در سال ۱۳۸۰ با انجام کار مطالعاتی انجام شد و ۵جایزه جهانی در حوزه شهرسازی گرفت اما متاسفانه در بابلسر اجرایی نشد.

آخرین اخبار