واگذاری 36 هزار فقره سند بنیاد علوی در کشور

جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ در ۰۹:۳۴ 494 بار مشاهده شده


واگذاری ۳۶ هزار فقره سند بنیاد علوی در کشور

محمد سعیدی کیا گفت : ۱۶ هزار و ۸۰۰ فقره از این تعداد در سال جاری واگذار شده است .
وی گفت که قرار بود امسال در مجموع ۲۰ هزار فقره سند بنیاد علوی به بهره برداران واگذار شود که تلاش داریم این آمار را تا پایان سال محقق کنیم .
سعیدی کیا سهم استان مازندران را از اسناد واگذار شده تاکنون چهار هزار فقره اعلام کرد و افزود : بر اساس برنامه ریزی انجام شده ، سه هزار فقره دیگر از اسناد املاک بنیاد علوی به مردم مازندران واگذار خواهد شد.
وی با تاکید بر این که اسناد بنیاد علوی به دستور مقام معظم رهبری و با تصویب در هیات امنای بنیاد به مردم واگذار می شود ، ادامه داد : در روزهای بسیار مبارکی به سر می بریم چرا که در این روزها آموختیم که باید به مردم خدمت صادقانه داشته باشیم و در مقابل خواسته های نابجای استکبار ایستادگی کنیم.
با حضور رئیس بنیاد مستضعفان یکهزار و ۹۰۰ فقره سند املاک بنیاد علوی در شهرستان بابلسر به بهره برداران واگذار شد.
پیش از این نیز در سه مرحله ۲ هزار و ۳۵۰ فقره سند اراضی بنیاد علوی در مازندران به متقاضیان واگذار شده بود.
زمین های بنیاد علوی زمین هایی است که در دوره پهلوی اول و دوم از مالکان آن گرفته شده و به نام بنیاد پهلوی سند خورده بود. این زمین ها پس از انقلاب در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و با تاسیس بنیاد علوی به این بنیاد رسید.
بنیاد علوی آذر ماه سال ۶۶ به عنوان یک شرکت و موسسه غیر تجاری ثبت شد و در سال ۸۴ همزمان با تغییر مدیریت به عنوان بازوی بنیاد مستضعفان، فعالیت خود را در امور خیریه و عام المنفعه آغاز کرد.
بر اساس مقرراتی که در اواخر سال ۹۱ مصوب شد ، اسناد بخشی از زمین های بنیاد علوی برای افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی هستند ، رایگان صادر می شود .
بر اساس این مقررات ، صدور سند برای واحدهای مسکونی این دسته از افراد در مناطق روستائی تا سقف ۴۰۰ متر مربع در مناطق شهری تا سقف ۲۵۰ مترمربع رایگان است.
همچنین صدور اسناد برای واحدهای تجاری روستائی و شهری تا سقف ۲۵ مترمربع ، برای اراضی زراعی و باغی روستائی تا سقف ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و زمین های زراعی و باغی شهری تا سقف یکهزار و ۵۰۰متر مربع و برای سایر کاربری ها تا سقف ۱۰۰ مترمربع رایگان خواهد بود.

آخرین اخبار