همه در سرنوشت جامعه سهیم هستند

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۹ 300 بار مشاهده شده


در جلسه مبارزه با مواد مخدر مطرح شد:

همه در سرنوشت جامعه سهیم هستند

فرماندار بابلسر گفت: موضوعات اجتماعی بدون کمک خانواده و مشارکت اجتماعی نتیجه نمی‌دهد.

سیدعلی اسد در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در سالن اجتماعات  فرمانداری با بیان اینکه آسیب‌های مواد مخدر دامن‌گیر همه افراد جامعه بوده و سبب ایجاد اختلال در زندگی می‌شود، اظهار کرد: باید عوامل موجود در این اختلالات را شناسایی و اقدامات پیشگیرانه انجام شود.

وی به نقش‌آفرینی ادارات و نهادها در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: ادارات و نهادهای مختلف به‌واسطه ارتباطی که با اقشار مختلف مردم دارند، می‌توانند آنها را نسبت به تهدیدات مخرب این ماده افیونی مطلع کنند.

فرماندار بابلسر با تأکید به اینکه دستگاه‌های مختلف مانند آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، ورزش و جوانان و غیره نقش پیشگیری خود را تقویت کنند، گفت: محیط مدارس فضایی سالم است اما باید در جوار آن مراقب کسانی که با مبتلا کردن جوانان احساساتی می‌خواهند به هدف شوم  خود برسند، باشیم.

اسد با قدردانی از همدلی و انسجام نیروی انتظامی، اطلاعات و سپاه در مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: فنی و حرفه‌ای، کمیته امداد و بهزیستی در فرایند بهبود افراد و توانمندسازی آنها نقش اثرگذار داشته باشند.

وی به ارائه عملکرد ستاد در هفته مبارزه با مواد مخدر در قالب نمایشگاه تأکید کرد و افزود: برنامه‌هایی برای آگاهی و اطلاع‌رسانی به مردم در نقاط پرتردد و سواحل ارائه شود.

فرماندار بابلسر با تأکید به اینکه ادارات برنامه‌های خود را برای هفته مبارزه با مواد مخدر اعلام و کار اثربخش ارائه کنند، بیان کرد: کار در حوزه مبارزه با مواد مخدر و بزه‌های اجتماعی، سرمایه‌گذاری و جلوگیری از اتلاف سرمایه است، چون جوان با انتخاب یک مسیر اشتباه فرسنگ‌ها از موفقیت و مؤثر بودن در جامعه فاصله می‌گیرد.

این مسؤول همچنین با بیان اینکه با توجه به تعطیلات عید فطر و حضور پررنگ‌تر مسافران، تبلیغات محیطی اثربخش  خواهد بود، گفت: اداره ورزش و جوانان برنامه‌های متنوعی برای افرادی که اعتیاد خود را ترک کردند، داشته باشد.

اسد تصریح کرد:  اداره آموزش و پرورش در ایام تابستان در کنار برنامه‌های متنوع  برای پربار کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کند.

وی در ادامه از حرمت‌شکنی برخی از مسافران در شهرستان انتقاد کرد و با بیان اینکه گردشگران شئونات اسلامی را در سواحل دریا رعایت کنند، اضافه کرد: مسافری که بخواهد فرهنگ بد را ترویج کند، قابل پذیرش نیست، مهمان باید حرمت میزبان را نگه دارد و شئونات اسلامی را رعایت کند.

فرماندار بابلسر به کارگیری پوشش رسانه‌ای، ظرفیت‌های فضای مجازی و تبلیغات محیطی اشاره کرد و یادآور شد: از فرصت خوب فضای مجازی برای آموزش، اطلاع‌رسانی و پویش‌های اجتماعی بهره‌گیری شود.

اسد همچنین حمایت از سرمایه‌گذار را عاملی مهم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد اشتغال دانست و با تأکید به تقویت رویکرد اجتماعی سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: موضوعات اجتماعی بدون کمک خانواده و مشارکت اجتماعی نتیجه نمی‌دهد.

 

آخرین اخبار