نگهداری 402 معتاد بی خانمان در کمپ

شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ در ۱۸:۴۱ 532 بار مشاهده شده


علی اصغر میرزایی خبر داد:

نگهداری ۴۰۲ معتاد بی خانمان در کمپ

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: هم اکنون ۴۰۲ معتاد بی خانمان استان در کمپ ‘ قاجار خیل ‘ ساری نگهداری می شوند.

 علی اصغر میرزایی امروز در جلسه مبارزه با مواد مخدر در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بابلسر افزود : در کمپ  قاجار خیل افراد شامل ماده ۱۶ که ترک اعتیاد در آن رایگان و اجباری است محل نگهدای معتادان متجاهر است .
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران گفت : ۱۳۰ تن از این معتادان در پی سرمای کم سابقه آذر ماه سالجاری از مناطق مختلف استان جمع آوری و به کمپ منتقل شدند.
وی از فعالیت ۷۰ کمپ ترک اعتیاد در استان خبر داد و افزود : اگر چه مازندران در جمع ۱۰ استان پرخطر به لحاظ تعداد افراد معتاد و پدیده اعتیاد قرار ندارد ، ولی برای جلوگیری از این پدیده شوم همه دستگاههای اجرایی و آحاد مردم باید ورودی جدی تر داشته باشند.
میرزائی افزود : استان مازندران به علت گردشگرپذیری ، به خصوص در شهرهای ساحلی با خطر روز افزون اعتیاد و توزیع مواد مخدر مواجه است و مقابله با این وضعیت نیازمند تلاش همگانی است .
وی ادامه داد : برای مقابله با اعتیاد بهترین و موفق ترین راه ، حساس کردن جامعه است برای این که تجربه ثابت کرده است در هر جایی که مردم و خیرین برای رفع نواقص ورود پیدا کردند ، اثرات بسیار مثبت و امیدوار کننده بود.
میرزایی کاهش پنج درصدی اعتیاد و ۱۰ درصدی ماندگاری ترک اعتیاد را از تکالیف تعریف شده در برنامه ششم توسعه برشمرد و گفت : دولت در چارچوب این برنامه تدابیر خوبی برای مقابله با اعتیاد اندیشیده است .
وی افزود : درصدد هستیم با همکاری استاندار مازندران بسته های تشویقی را برای روستاهایی که در کاهش اعتیاد تلاش کرده اند در نظر بگیریم چرا که معتقدیم این امر بسیار اثر بخش است.
وی ادامه داد : خوشبختانه در سال جاری با افتتاح پژوهشکده اعتیاد در مازندران در صدد هستیم  تا محیط های دانشگاهی و اساتید صاحب نظر را برای بهره گیری از نظرات علمی و کارشناسی آنان در جهت کاهش این آسیب اجتماعی وارد عرصه کنیم .

0dsc_0199-copy

آخرین اخبار