مسئولان نسبت به مشکلات مردم بی‌تفاوت نباشند

دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ در ۱۱:۱۰ 538 بار مشاهده شده


معاون فرماندار بابلسر:

مسئولان نسبت به مشکلات مردم بی‌تفاوت نباشند

معاون فرماندار بابلسر گفت: وظیفه همه مسئولان نسبت به مردم مسئولیت‌پذیری، خدمت‌گزاری، رسیدگی به مشکلات مردم و تکریم ارباب رجوع است که باید در دستگاه‌های اجرایی رعایت شود.

مهدی محمودی‌چراتی در جلسه صیانت از حقوق شهروندی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه حقوق شهروندی هدیه الهی و جزء حقوق ذاتی و فطری آنها است، اظهار کرد: آنچه کشور و جامعه ما را به سوی پیشرفت و تعالی معنوی سوق می‌دهد رعایت و آشنایی با حقوق شهروندی همه آحاد مردم است.

وی با بیان اینکه هر چقدر علم، اطلاعات و آگاهی ما از حقوق شهروندی بیشتر باشد به همان اندازه عمل به دستورات آن نیز بیشتر است، افزود: مردم نسبت به دولت و حکومت و حکومت و دولت نیز نسبت به مردم حق و حقوقی دارند که هر دو باید نسبت به آن احساس مسؤولیت کرده و خود را مجاب به رعایت آن کنند.

این مسؤول تصریح کرد: وظیفه همه مسئولان نسبت به مردم مسئولیت‌پذیری، خدمت‌گزاری، رسیدگی به مشکلات مردم و تکریم ارباب رجوع است که باید در دستگاه‌های اجرایی رعایت شود.

محمودی با بیان اینکه براساس تأکیدات مقام معظم رهبری در کنار توجه به مسائل اقتصادی و حوزه‌های مرتبط با آن توجه به آسیب‌های اجتماعی در اولویت اصلی قرار گیرد، ادامه داد: در حوزه صیانت از حقوق شهروندی باید اقدامات جدی‌تری انجام شود و برای دفاع از حقوق شهروندی تمام دستگاه‌های ذی‌ربط وارد عمل شوند.

وی با بیان اینکه مردم باید با حقوق شهروندی آشنا شوند، خاطرنشان کرد: حقوق شهروندی عملکردی دو سویه میان مردم و مسؤولان است و یکی از عوامل مهمی که سبب بروز مشکلات متعدد در جامعه می‌شود عدم آشنایی شهروندان با حقوق اجتماعی خود است .

معاون فرماندار بابلسر در پایان با تأکید به بررسی مسائل و مشکلات مردم در ادارات مختلف، گفت: پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات مردم از اصول رعایت حقوق شهروندی است.

آخرین اخبار