مراکز ترک اعتیاد غیراستاندارد تعطیل می‌شوند

پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ در ۰۸:۴۴ 455 بار مشاهده شده


دبیر مبارزه با مواد مخدر مازندران:

مراکز ترک اعتیاد غیراستاندارد تعطیل می‌شوند

دبیرمبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: مراکز ترک اعتیادی که با استانداردهای درمانی هماهنگ نباشند، تعطیل می‌شوند.

علی‌اصغر میرزایی در همایش سلام زندگی با موضوع نقش حمایت‌های اجتماعی در پیشگیری از اعتیاد در سالن همایش‌های امام خمینی(ره) اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان، با بیان اینکه مراکز ترک اعتیادی که با استاندارهای درمانی هماهنگ نباشند، تعطیل می‌شوند، اظهار کرد: اعتیاد مادر همه آسیب‌های اجتماعی است و امنیت روانی جامعه را به خطر می‌اندازد.

وی با بیان اینکه مواد مخدر به‌عنوان یک بحران جهانی در رتبه چهارم مرگ و میر قرار دارد، افزود: مردم عادی قربانی باندهای مخوف بین‌المللی هستند.

دبیر مبارزه با مواد مخدر مازندران با اشاره به اینکه خانواده‌ها مهم‌ترین نقش را در امر پیشگیری از مواد مخدر دارند، ادامه داد: استفاده از مواد مخدر بیش از حالت عادی آن است و روی‌آوری به لذت کذایی، خانواده، جامعه و نظام را درگیر می‌کند.

این مسؤول به بحث مبارزه با مواد مخدر و کاهش اعتیاد در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: در پایان برنامه ششم توسعه باید به کاهش ۲۵ درصدی اعتیاد و ۵۰ درصد در بحث مبارزه با مواد مخدر تلاش شود.

میرزایی با اشاره به برنامه‌های آموزشی برای خانواده‌ها در سطح مدارس اظهار کرد: ۲۰۰ هزار خانواده در مجموعه آموزش و پرورش آموزش‌های لازم در این حوزه سپری کردند.

وی به آموزش در سطح محلات، مساجد، خانواده‌ها و مدارس تأکید کرد و تصریح کرد: برگزاری این همایش‌ها سبب تبادل اطلاعات و سبک زندگی بهتر می‌شود.

دبیر مبارزه با مواد مخدر مازندران با تأکید به حمایت از بهبودیافتگان و بررسی وضعیت اشتغال و درمان معتادان به استانداردسازی کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد تأکید کرد و گفت: مراکز ترک اعتیاد باید با پروتکل درمان ورزات بهداشت هماهنگ باشد.

آخرین اخبار