لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های بابلسر برای ارتقای ورزش‌های آبی

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ در ۲۳:۳۰ 435 بار مشاهده شده


فرماندار بابلسر مطرح کرد

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های بابلسر برای ارتقای ورزش‌های آبی

فرماندار بابلسر گفت: بستر طبیعی و خدادای برای ورزش‌های آبی و رودخانه‌ای در بابلسر و بهنمیر وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها برای ارتقای ورزش‌های آبی استفاده کرد.

سیدعلی اسد امروز در جلسه با هیأت‌های ورزش آبی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: سلسله جلسات با هیأت‌های ورزشی، به‌منظور آگاهی از عملکرد، مشکلات و ظرفیت‌هایی که در حوزه ورزش وجود دارد، برگزار می‌شود.

وی افزود: بستر طبیعی و خدادادی برای ورزش‌های آبی و رودخانه‌ای در بابلسر و بهنمیر وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها برای ارتقای ورزش‌های آبی استفاده کرد.

فرماندار بابلسر با ابراز خرسندی از تعدد مدال‌ها در بخش ورزش‌های آبی این شهرستان، تأکید کرد: اطلاع‌رسانی برای جذب افراد علاقه‌مند به ورزش‌های آبی در استان و بابلسر صورت گیرد.

اسد تفاوت رشته نجات غریق با سایر ورزش‌های آبی را ارتباط مستقیم با جان و سلامت افراد دانست و بیان کرد: ریسک‌پذیری ،شجاعت کاذب و عدم توجه به هشدارها از جمله مشکلات در طرح سالم‌سازی دریا است که باید با فرهنگ‌سازی، تبلیغات محیطی و رسانه‌ای در مبدأ توسط استان‌ها برای کاهش تلفات انجام شود.

وی با بیان اینکه هیأت نجات غریق و دستگاه‌های اجرایی مرتبط آمادگی لازم را برای پذیرایی از مسافران در ایام نوروز و تابستان برنامه‌ریزی کنند، گفت: کار ناجیان غریق در فصل شنا با سختی و استرس همراه است که بخشی از آن باید با فرهنگ‌سازی حل شود.

 

آخرین اخبار