قبح گناه در جامعه نباید شکسته شود

سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ در ۰۹:۰۶ 205 بار مشاهده شده


امام جمعه بابلسر :

قبح گناه در جامعه نباید شکسته شود

حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور در نشست توجیهی ناجیان غریق با موضوع طرح سالم‌سازی دریا در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابلسر با بیان اینکه زحمات ناجیان غریق بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا مسافران و گردشگران با خاطره‌ای خوش شهرستان را ترک کنند.

وی با بیان اینکه ناجیان غریق تلاش ارزنده‌ای برای حفظ جان انسان‌ها در سطح سواحل انجام می‌دهند،گفت: تامین امنیت جانی مردم در سواحل از اولویت‌های نخست ناجیان غریق است.

امام جمعه بابلسر با بیان اینکه اگر کسی منکری مرتکب شد، باید امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد، افزود:  چون اگر قبح گناهی شکسته شود برای افراد طبیعی می‌شود و حیا از بین می‌رود.

قلی‌پور با بیان اینکه با انجام اقدامات فرهنگی بستر را برای آشنا کردن جوانان با اهمیت و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر فراهم کنیم، اظهار کرد: باید مواظب باشیم حیا از جامعه بیرون نرود اگر حیا از بین برود، دین از بین می‌رود و وقتی دین از جامعه برود، دیگر جامعه اسلامی نخواهیم داشت.

وی عدم رعایت حجاب و عفاف را موجب از بین رفتن حرمت‌ها دانست و افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر نکنیم کار به جایی می‌رسد اشرار بر ما مسلط شوند و مسئولیت‌ها و تصمیم گیری‌ها به سختی انجام شود.

قلی‌پور با انتقاد از اینکه برخی با پوشش نادرست در اماکن عمومی حاضر می‌شوند گفت: مهم‌‌ترین انتظار ما از دستگاه‌‌های اداری این است که امر به معروف و نهی از منکر را نه به عنوان یک وظیفه اداری بلکه به عنوان وظیفه‌ای شرعی ببینند و تمام توان خود را در راستای ترویج و نهادینه کردن آن به کار بگیرند.

آخرین اخبار