طرح اشتغال فراگیر در روستاها اطلاع رسانی شود

سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۴:۱۷ 219 بار مشاهده شده


سید علی اسد در کارگروه اشتغال شهرستان گفت:دهیاران و شوراهای اسلامی طرح اشتغال فراگیر را به روستاییان اطلاع رسانی نمایند.

فرماندار بابلسر در جلسه کارگروه اشتغال از متقاضیان و کار آفرینان روستایی درخواست طرحهای خود را درسامانه «کارا» به منظور ثبت طرحهای توجیهی اشتغال زا و توسعه اشتغال که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده ، ثبت و از فرصت های آن بهره برداری کنند.

وی با بیان اینکه متقاضیان راه اندازی کسب و کار و کارافرینان و سرمایه گذاران می توانند طرح توجیهی خود را ثبت کنند، اظهار داشت: طرح های ثبت شده در سامانه کمتر از یکماه مورد بررسی قرار می گیرند و به متقاضیان سه ماه فرصت داده می شود تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل کنند.
وی گفت:متقاضیان می توانند از طریق سامانه Kara.mcls.gov.ir طرح های خود را ثبت کنند.
فرماندار بابلسر از دهیاران و شوراهای اسلامی خواست با اطلاع رسانی مناسب از فرصت پیش آمده در جهت اشتغال و حل مشکل بیکاری روستاییان را آگاه نمایند.
لازم بذکر است:براساس مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، بانک مرکزی با ارائه تسهیلات به طرحــهای اشتغالزایی از منابع بانکــــهای عامل منتخب و آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، به منظور تسهیل در فرایند ارائه تسهیلات در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان ،سامانه “کارا “از سوی وزارت کار،تعاون و رفاه راه اندازی شده است.

آخرین اخبار