شمارش صندوقهای انتخابات ریاست جمهوری بلافاصله پس از پایان رای‌گیری

جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۲۱:۳۹ 338 بار مشاهده شده


وزیر کشور: پس از پایان رای گیری ابتدا صندوقهای انتخابات ریاست جمهوری شمارش می شود/ همکاری شورای نگهبان با مجریان انتخابات بسیار عالی است

رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: امروز روزی سرنوشت ساز و تاریخی برای ملت ایران است و تأکید مقام معظم رهبری بر حضور در انتخابات نشان دهنده اهمیت این حضور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر رحمانی فضلی عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ازدحام در صفوف رأی دهندگان گفت: شورای نگهبان موافقت خود را با افزایش منشی جلسات در شعب اخذ رای دهندگان اعلام کرده است و قرار است در شعبات پر ازدحام و دارای ترافیک با هماهنگی هیأتهای نظارت منشی ها را افزایش دهند.
وزیر کشور، تسریع در دریافت استعلامات و استفاده از صندوقهای سیار در شعبه های بسیار شلوغ را از دیگر تمهیدات پیش بینی شده برای کاهش زمان حضور رای دهندگان در شعب اخذ رای نام برد و افزود: آخرین زمانی که از نظر قانونی می شود زمان رای گیری  را تمدید کرد ، ساعت ۲۴ خواهد بود و پس از آن وارد روز شنبه خواهیم شد و ادامه کار ممکن نیست بنابراین مردم در ساعات باقی مانده مهلت قانونی به شعب مراجعه کنند و رای خود را به صندوق بیاندازند.
وی گفت: به شعباتی که ۷۰ درصد تعرفه های آن مصرف شده باشد، تعرفه جدید فرستاده خواهد شد.
رحمانی فضلی از دست اندرکاران حاضر در شعب اخذ رای خواست با دقت و صبر و حوصله وظایف خود را تا زمان پایان رای گیری انجام دهند.
وزیر کشور امروز را روزی سرنوشت ساز و تاریخی برای ملت ایران خواهد بودو گفت: مقام معظم رهبری از چند ماه قبل و همچنین صبح امروز بر اهمیت حضور مردم تاکید داشتند و مشارکت امروز مردم  نشاندهنده توجه به اهمیت این حضور است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه دستگاهها بویژه شورای نگهبان همکاری بسیار عالی با مجریان انتخابات دارند افزود: بعد از پایان رای گیری دستور بازگشایی صندوقها صادر می شود و بناست ابتدا صندوقهای آراء انتخابات ریاست جمهوی شمارش و در فرمانداری ها و بخشداریها تجمیع شود و همین مسیر در شورای نگهبان هم طی خواهد شد و نهایتاَ پس از تطبیق نتایج با شورای نگهبان و تایید آن، وزارت کشور مسئول ابلاغ و اعلام نتایج است.
وی افزود: شورای نگهبان مسئول تایید صحت انتخابات است که مراحلی دارد و بعد از اعلام ۳ روز به نامزدهایی که به نتیجه انتخابات اعتراضی دارند فرصت داده می شود تا شورای نگهبان موارد را بررسی و سپس صحت انتخابات را اعلام کند.
وزیر کشور با اشاره به امنیت انتخابات گفت: به لطف خداوند تا الان در حوزه امنیتی ما هیچ مشکلی نداشتیم و هیچ گزارشی به ما نرسیده است.

آخرین اخبار