زمان، شرایط و نحوه ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا / نام نويسي از سي ام اسفند

شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ در ۰۶:۵۴ 316 بار مشاهده شده


از سوی فرماندارشهرستان بابلسر اعلام شد:
زمان، شرایط و نحوه ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا / نام نویسی از سی ام اسفند
داوطلبان شورای شهر بابلسر، بهنمیر و هادی شهر به فرمانداری بابلسر و داوطلبان شوراهای روستایی مرکزی، بهنمیر و رودبست به بخشداریهای مربوطه مراجعه نمایند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر، سید علی اسد، فرماندار شهرستان بابلسر در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت سال آینده، گفت: در طول ۳۷ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ۳۵ دوره انتخابات در کشور برگزار شده است.
وی با اعلام این خبر که نام‌نویسی از داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا ازدوشنبه ۳۰ اسفند ماه سال آغاز می شود، تصریح کرد: داوطلبان ۷ روز فرصت دارند تا با مراجعه به فرمانداری و بخشداری ها نسبت به نام نویسی اقدام کنند و ثبت نام برای انتخابات شوراها روز یکشنبه ، ششم فروردین سال آینده به اتمام می رسد.
سید علی اسد، از اماده بودن فرمانداری و بخشداری های مرکزی، بهنمیر و رودبست برای ثبت نام از دواطلبین خبر داد و افزود: داوطلبان شورای شهر بابلسر ، بهنیر و هادی شهر برای ثبت نام به فرمانداری بابلسر و داوطلبان شوراهای روستایی مرکزی، بهنمیر و رودبست به بخشداریهای مربوطه مراجعه نمایند.
وی گفت: فرمانداری و بخشداری های تابعه از سی ام اسفند تا ششم فروردین۹۶، از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ بعد از ظهر همه روزه و بدون تعطیلی از داوطلبان ثبت نام به عمل خواهند آورد.
فرماندار بابلسر، داشتن حداقل سن ۲۵ سال تمام  را یکی از شرایط داوطلبان این دوره از انتخابات شوراها اعلام کرد و گفت: تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران،  اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه، ابراز وفادارای به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم برای مردان، از جمله شرط های داوطلبی شوراست.
نماینده عالی دولت در شهرستان، دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار، داشتن مدرک دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار را برای ثبت نام لازم دانست و گفت: طبق قانون، حداقل مدرک برای شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت مانند بهنمیر و هادی شهر، فوق دیپلم یا معادل آن می باشد.
فرماندار شهرستان بابلسر افزود: داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت مانند بابلسر باید حداقل مدرک لیسانس  یا معادل آن را داشته باشند.

آخرین اخبار