زباله معضل اساسی در بابلسر

شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ در ۰۷:۵۲ 291 بار مشاهده شده


فرماندار بابلسر:

زباله معضل اساسی در بابلسر

فرماندار بابلسر گفت: زباله معضل اساسی در بابلسر است.

سیدعلی اسد در مراسم رسمی اهتزاز اولین پرچم سلامت شناگاه‌های کشور در بابلسر با حضور سرکار خانم دکتر ابتکار رئیس محیط زیست اظهار کرد: شهرستان بابلسر با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارای ۳ شهر و سه بخش است. طول نوار ساحلی در شهرستان بابلسر۳۷ کیلومتر است که ۱۳ کیلومتر آن قابلیت شنا دارد.

براساس آمار ،از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۵میلیون نفر اقامت در بابلسر به ثبت رسیده که تنها در تعطیلات عید سعید فطر حدود ۸۵۰هزار نفر اقامت بوده است.

وجود ۲۵ هزار تخت در پارکینگ‌های ساحلی که علاوه بر آن ۸ مجموعه رفاهی، خصوصی در قالب مجتمع بانک رفاه، ملی، کشاورزی، فدک، مرضیه و کوثر در مجموع در کل شهرستان حدود ۴۰ هزار تخت آماده برای ارائه خدمات و سرویس‌دهی به مسافران و گردشگران است.

وی با بیان اینکه سه رودخانه مورد توجه گردشگران است گفت: چهار کیلومتر از ساحل به ساحل سبز اختصاص پیدا کرده است که موجب زیبایی سواحل و جلوگیری از سوءاستفاده می شود. 

اسد تصریح کرد: معضل دپوی زباله یکی از مسائل اصلی بابلسر است که امیدواریم با نگاه مسئولان این مشکل برطرف شود. 

وی گفت: توت فرنگی و نیشکر بابلسر دارای رتبه نخست کشور است و همچنین برنج و گندم هم دارای ظرفیت بسیاری است و در زمینه صنایع تبدیلی نیز این شهرستان حرف های زیادی برای گفتن دارد که اگر با حمایت های ملی همراه  شود می تواند بیکاری را به صفر برساند. 

آخرین اخبار