راه‌اندازی مجمع خیران برای توسعه مشارکت مردمی در مازندران

پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ در ۰۹:۲۴ 526 بار مشاهده شده


معاون سیاسی امنیتی استاندار ی مازندران :

راه‌اندازی مجمع خیران برای توسعه مشارکت مردمی در مازندران

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با تأکید به اینکه به اشتغال معتادان پرداخته شود، گفت: تا پایان سال تمام شهرستان‌ها مجمع خیران را برای توسعه مشارکت مردمی راه‌اندازی کنند.

علیرضا یونسی در نشست هم‌اندیشی کارشناسان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های مازندران در مجتمع شهید عطیمی بهزیستی بابلسر، اظهار کرد: دولت در حوزه افزایش سرمایه‌های اجتماعی، تأمین حفظ سلامت، بیمه کردن افراد و پرداختن به آسیب‌های اجتماعی تلاش زیادی کردند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم رهبرمعظم انقلاب پرداختن به پنج مؤلفه طلاق، اعتیاد، جلوگیری از محلات آلوده، مناطق حاشیه‌نشین و مبارزه با فساد بود، تصریح کرد: دولت در سراسر کشور تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام داد و هزینه زیادی را متحمل شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه نتیجه کار فرهنگی در درازمدت مشخص می‌شود، افزود: اقدامات فرهنگی سبب کاهش آمار طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل در سطح استان شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه براساس مؤلفات هشت‌گانه امروز هیچ محل آلوده‌ای در استان وجود ندارد، ادامه داد: ۵۳ هزار معتاد در استان شناسنامه‌دار شدند و زیرپوشش قرار گرفتند

یونسی با بیان اینکه دولت هزاران میلیارد تومان برای ساماندهی معتادان سطح کشور هزینه کرده است، اظهار کرد: این نشان از تعهد دولت به سلامت مردم دارد.

وی با بیان اینکه حتی یک کمپ غیرمجاز در مازندران وجود ندارد، ادامه داد: برای مقابله با تهیه و توزیع مواد مخدر اقدامات زیادی انجام شد و در زمینه جمع‌آوری خرده‌فروشان کارهای ارزشمند صورت گرفت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه متولی امور مردم هستیم و باید برنامه‌ریزی کنیم تا مردم با مشکل مواجه نشوند، خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است.

یونسی با بیان اینکه مسجدمحوری در شهرستان، شهر، بخش و روستاها جزء ضرورت اصلی اجتماعی کردن است، تصریح کرد: یکی از آسیب‌های مهم امروز جهان بحث مقابله با ایدز است، مازندران برنامه خوبی در مقابله و مبارزه با بیماری ایدز دارد.

وی ادامه داد: معتادان از جمله کسانی هستند که به این بیماری مبتلا هستند و میزان درصد مبتلایان در سراسر کشور قابل توجه بوده که در صورت مراجعه زودهنگام تا پایان عمر قابل حل است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پایان با تأکید بر اینکه به اشتغال معتادان باید پرداخته شود، گفت: تا پایان سال تمام شهرستان‌ها مجمع خیران را برای توسعه مشارکت مردمی راه‌اندازی کنند.

آخرین اخبار