حقوق مردم و دولت در طرح هادی رعایت شود

چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ در ۱۳:۴۸ 212 بار مشاهده شده


فرماندار بابلسر:

در طرح هادی حقوق مردم و دولت رعایت شود

در ششمین شب از محرم الحسنی دیدار سید علی اسد فرماندار بابلسر و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان با مردم روستای ازنوا در بخش بهنمیربرگزار شد.

سید علی اسد با حضور در تکیه سید الشهداء روستای ازنوا با تاکید بر رعایت حق و حقوق مردم در بازنگری طرح هادی روستایی اظهار کرد: طرح هادی روستای ازنوا در سال ۸۳مصوب شد که در بازنگری طرح جدید، کاربریها با آگاهی و دقت نظر بیشتر انجام شود.

وی به یکپارچه سازی اراضی کشاورزی وتغییر الگوی کشت اشاره کرد و افزود:باید به سمت کشاورزی مدرن و سودآور ، با حداقل هزینه حرکت کنیم.

اسد با بیان اینکه ،خوشبختانه در حوزه کشارزی عاشقانه و دلسوزانه تلاش می شودگفت: باید از ظرفیتهای به وجود آمده در حوزه کشاورزی به درستی بهره برداری کنیم.

وی با تاکید بر افزایش امنیت جاده ای محور بهنمیر به جویبار گفت: روستای ازنوا سه ورودی به این محور دارد که متاسفانه تصادفات شدید جاده ای را شاهد هستیم که باید برای افزایش ایمنی، اقدامات عاجل صورت گیرد.

به گفته مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر ،روستای ازنوا ۳۲۰هکتار اراضی خشکه زاری مستعد برای کاشت کلزا و گندم دارد که می تواند به قطب اراضی خشکه زاری در استان مطرح شوذ.

رزاقی از کشاورزان این روستا خواست با توسعه کشت کلزا از مشوقهایی که برای آن در نظر گرفته شده بموقع استفاده کنند.

وی درپایان  به بسته های حمایتی دولت در حوزه تجهیز و تسطح اراضی و همچنین افزایش سطح کشت کلزا اشاره کرد و ابراز داشت:

دولت با در اختیار قرار دادن بذر هیبرید که پتانسیل تولید ۴تن کلزا در هکتار را دارد بصورت تضمینی هرکیلو  ۳هزار تومان را از کشاورزان خریداری می کند.

آخرین اخبار