دانشگاه به کمک صنعت و کارآفرینی بیاید

شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۱ 357 بار مشاهده شده


به گزارش روابط عمومی فرمانداری، استاندار مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه باید به کمک بخش‌ها خصوصی و واحدهای تولیدی بیاید، گفت: افزایش بودجه مراکز فنی و حرفه ای استان جهت اثربخشی دانشجویان و فارغ التحصیلان در جامعه از جمله رویکردهای مدیریت ارشد استان است.

کنفرانس دو روزه مدیریت صنعتی مازندران در حالی با حضور مدیران دولتی، دانشگاهی و بانکی استان در بابلسر برگزار گردید که گامی در جهت توسعه کارآفرینی در دانشگاه‌های مازندران قلمداد می‌شود.

ربیع فلاح جلودار در دومین کنفرانس بین‌المللی دو روزه مدیریت صنعتی ایران در سالن همایش دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران

گفت: حدود ۳۶ درصد از صنایع استان متوقف شده بود و یکی از مسائلی که در سال‌های ۸۵ به بعد مطرح بود پرداخت وام‌های ارزان قیمت به واحدهای کوچک و زود بازده بود و با توجه به اینکه علمی و بر اساس نیاز منطقه نبوده در دراز مدت با کاهش تولید و شکست مواجه شد.

وی افزود: در بخش کشاورزی به دلیل واردات بی رویه برنج لطمه بزرگی به شالیکاران وارد شده بود که با خرید تضمینی برنج این مشکل برطرف شد.

استاندار مازندران با بیان اینکه کشاورزی در طول سه سال اخیر با ده درصد افزایش تولید در استان همراه بوده است، تصریح کرد: بیش از ۸۰۰ مصوبه در ستاد تسهیلات از جمله مشکلات تامین اجتماعی، پرداخت مالیات و تامین مواد اولیه و بانکی تولیدگران و کارآفرینان استان که بیش از ۲ سوم از این مصوبات اجرایی شده است.

فلاح جلودار با بیان اینکه برای نخستین بار در مازندران مسائل سیاسی در استان برطرف شده است، افزود: مازندران به دلیل همین اختلافات سیاسی در ادامه توسعه در کشور عقب مانده است.

وی ادامه داد: بیش از ۴۸۸ میلیارد تومان به ۱۰۹۳ واحد تولیدی و صنعتی تسهیلات پرداخت شده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه باید به کمک بخش‌ها خصوصی و واحدهای تولیدی بیایند، گفت: افزایش بودجه مراکز فنی و حرفه ای استان جهت اثربخشی دانشجویان و فارغ التحصیلان در جامعه از جمله رویکردهای مدیریت ارشد استان است.

ربیع فلاح جلودار افزود: باید کمیته اختصاصی برای ارتباط میان واحدهای تولیدی و دانشگاه‌ها تشکیل شود.

 

آخرین اخبار