تعداد ناجیان غریق در سواحل بابلسر افزایش یابد

جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۳ 229 بار مشاهده شده


فرماندار بابلسر:

تعداد ناجیان غریق در سواحل بابلسر افزایش یابد

فرماندار بابلسر خواستار افزایش ناجیان غریق در سطح سواحل شهرستان بابلسر شد و گفت: تعداد مسافران با تعداد ناجیان همخوانی ندارد.

سیدعلی اسد در جلسه ستاد ساماندهی طرح‌های سالمسازی دریا این شهرستان اظهار کرد: بعد از پایان ماه مبارک رمضان ۱۵ طرح  دولتی و خصوصی به صورت رسمی فعالیت خود را در شهرستان بابلسر آغاز می‌کنند.

وی تعداد ناجیان غریق به‌کارگیری شده در سطح سواحل بابلسر و بهنمیر را ۱۲۳ ناجی اعلام کرد و افزود: از ابتدای طرح تاکنون ۱۸۶ نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه ۳۱ نقطه ممنوعه شنا در این شهرستان وجود دارد که توسط ناجیان غریق پوشش داده می‌شوند، گفت: از ابتدای طرح سالم‌سازی دریا تا کنون دو نفر در سواحل این شهرستان غرق شدند.

این مسؤول خواستار افزایش ناجیان غریق در سطح سواحل شهرستان بابلسر شد و افزود: تعداد مسافران  با تعداد ناجیان همخوانی ندارد.

اسد اظهار کرد: تمام تصمیمات ستاد سالم‌سازی دریا در شهرستان بابلسر باید براساس وحدت رویه قانونی و دستورالعمل‌ها اجرا شود.

وی با بیان اینکه برای کاهش خطرات در ساحل باید فرهنگ‌سازی از مبدأ و قبل از سفر در استان‌ها صورت پذیرد، گفت:  ایجاد فرصت‌های تفریحی، سرگرمی در سطح سواحل نقش مؤثری در کاهش خطرات دریا دارد.

رئیس ستاد ساماندهی طرح سالم‌سازی دریا در بابلسر به سختی کار ناجیان غریق اشاره کرد و افزود : توجه به آموزش نیروهای جدید با کمک هیأت نجات غریق و بسیج عملیاتی شود.

این مسؤول یکی از مشکلات طرح‌های سالم‌سازی دریا را کوتاه مدت و دوره‌ای بودن طرح‌ها دانست و افزود: برای ایجاد رغبت در سرمایه‌گذار باید طرح‌های دریا را در یک پروسه زمانی بیشتری در نظر گرفت.

اسد تأکید کرد: در مواقع طوفانی بودن دریا همه ناجیان داخل طرح‌ها و نقاط ممنوعه شنا، باید در پست‌های خود حضور داشته باشند.

وی در پایان گفت: طرح‌داران در مجتمع‌ها باید از ناجیانی استفاده کنند که صلاحیت و تأییدیه فنی برای کار دارند.

آخرین اخبار