تجهیزات امداد و نجات در کانون گردشگری مازندران کامل نیست

چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ در ۱۷:۵۸ 491 بار مشاهده شده


سید علی اسد:

تجهیزات امداد و نجات در کانون گردشگری مازندران کامل نیست

فرماندار بابلسر گفت: تجهیزات امداد و نجات در این شهرستان که کانون گردشگری مازندران به شمار می رود کامل نیست و این مشکل خدمت رسانی سازمان آتش نشانی را با چالش مواجه می کند.

سید علی اسد امروز در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور مهندس نبیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران و ولی اله نانواکناری نماینده حوزه انتخابیه بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی که در مجتمع شهید عظیمی بهزیستی برگزار شدبا بیان اینکه در بابلسر ساختمان های ۳۰ طبقه ساخته شده ، اما سازمان آتش نشانی فاقد نردبان و دکل های مناسب هنگام وقوع حوادث احتمالی استاظهار داشت: تامین تجهیزات مورد نیاز آتش نشانی از توان مالی شهرداری این شهر خارج است و انتظار می رود با حمایت های ملی و استانی بتوانیم این تجهیزات را کامل کنیم.
فرماندار بابلسر درادامه  به مشکل مالکیت تخت های اقامتی اشاره کرد و  گفت:  در مالکیت ۲۴ هزار دستگاه تخت اقامتی در پارکینگ های ساحلی شهر بابلسر اختلاف وجود دارد و یکی از طرف های آن هم بنیاد علوی است .
وی افزود : هر چند وجود این تخت های اقامتی می تواند یک فرصت خوب برای بابلسر باشد ، اما نامشخص بودن مالکیت، تهدیدی برای گردشگری شهرستان محسوب می شود.
فرماندار بابلسر گفت : حدود ۵ هزار تخت اقامتی هم در مجتمع های مختلف این شهر وجود دارد که پذیرای مهمانان و مسافران است و در مواقع پیک سفر بر مشکلات ترافیکی این شهر افزوده می شود.
وی افزود : حضور گردشگران می تواند برای شهرستان بابلسر یک فرصت باشد ، اما تامین نیازهای این افراد اعم از آب شرب ، برق و ارائه دیگر خدمات از جمله مشکلاتی است که باید تدابیری برای حل آنها اندیشیده شود.
فرماندار بابلسر به طرح های هادی نیمه تمام  در روستاهای شهرستان اشاره کردو گفت: ۶۰طرح هادی نیمه تمام در این شهرستان وجود دارد که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم بتوانیم آنها را به بهره برداری برسانیم.
وی افزود : با وجود محدودیت های موجود ، عملکرد دولت تدبیر و امید رضایت بخش است و امیدواریم بتوانیم در خدمت رسانی به مردم تلاش وافری داشته باشیم.
شهرستان بابلسر سالانه پذیرای ۱۰ میلیون مسافر و گردشگر است . بر اساس آمارهای رسمی این تعداد یک چهارم آمار گردشگران مازندران را شامل می شود .

00dsc_0740-copy

آخرین اخبار