بهره گیری از خرد جمعی و ظرفیت فکری يك ضرورت در مسير توسعه و پيشرفت است

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ در ۰۹:۳۷ 109 بار مشاهده شده


 

 استاندار در نخستین جلسه رسمی اتاق فکر در دانشگاه مازندران؛

بهره گیری از خرد جمعی و ظرفیت فکری یک ضرورت در مسیر توسعه و پیشرفت است.

مهندس اسلامی، مقام عالی دولت در مازندران در نخستین جلسه اتاق فکر، توسعه و تعالی مازندران، خاطر نشان ساخت: همگرایی، اعتماد، هم افزایی و هم فکری نیاز اصلی ما برای توسعه متوازن و پایدار مازندران است / بهره گیری از خرد جمعی و ظرفیت فکری یک ضرورت در مسیر توسعه و پیشرفت است.

 استاندار در اولین جلسه رسمی اتاق فکر در دانشگاه مازندران، گفت: همگرایی، اعتماد، هم افزایی و هم فکری نیاز اصلی ما برای توسعه متوازن و پایدار مازندران است.

به گزارش روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در نخستین جلسه اتاق فکر، توسعه و تعالی استان، ضمن تبریک پنجم اسفند، روز مهندس، یاد آور شد: اتاق فکر برای بهره گیری از خرد جمعی و توجه به همه صداها و نگاه هاست.

استاندار مازندران با بیان این که معدل آگاهی جامعه و حس تعلق به سرزمین ما بسیار بالاست، افزود: بهره گیری از خرد جمعی و ظرفیت فکری یک ضرورت در مسیر توسعه و پیشرفت است.

مقام عالی دولت در مازندران بر ضرورت توسعه کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها تاکید کرد و خاطر نشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا زمینه شکوفایی استعدادها فراهم کنیم و مسیر را برای بیان و دریافت نظرات باز نماییم.

اسلامی با بیان این که باید قدرت فکر و تحلیل را یک ظرفیت مهم بدانیم و از سرمایه عظیم افکار و ایده ها برای توسعه استان استفاده نمائیم، اظهار داشت: نیازمند هم افزایی و هم گرایی برای ساختن و آبادانی مازندران هستیم.

وی با اشاره به این که همگرایی، اعتماد و هم فکری نیاز اصلی برای توسعه پایدار و متوازن استان است، تصریح نمود: اتاق فکر باید همه نظرها و افکار را همگرا نماید.

استاندار با اشاره به این که پیشرفت و سرمایه های امروز از جنس دیروز نیست، عنوان نمود: نقشه راه و سرفصلهای توسعه باید تدوین و عملیاتی شود.

اسلامی بر بهره گیری از توان و ظرفیت فکری و دانشی جوانان و بانوان در کارگروههای ذیل اتاق فکر استان تاکید کرد و گفت: نقشه پیشرفت و تعالی استان طراحی شود.

استاندار با بیان این که ارزشها را باید با عمل درست حفظ کرد، افزود: اتاق فکر باید عمیق، وسیع و سه بعدی مسائل استان را ببیند.

استاندار مازندران با اشاره به این که به پیوست زیست محیطی و فرهنگی و اجتماعی برای توسعه متوازن و پایدار استان توجه جدی شود، یاد آور شد: به طرح جامع برای مازندران کلان نیاز داریم.

گفتنی است، در نخستین جلسه اتاق فکر با حضور استاندار کارگروه های اقتصاد کلان، اجتماعی و فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جنگل، مرتع و خاک، صنایع غذایی و تبدیلی، کشاورزی،  زراعت و باغداری، حمل و نقل، ترافیک و عمران شهری، پسماند و محیط زیست، صنایع دریایی و دانش بنیان و کارگروه بهداشت و سلامت ذیل این اتاق تشکیل شد. برای هر کارگروه حداقل ۹ نفر انتخاب خواهند شد.

آخرین اخبار