بهداشت و امنیت غذایی رابطه تنگاتنگی با توسعه جامعه دارد

پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ در ۲۲:۴۸ 325 بار مشاهده شده


فرماندار بابلسر:

بهداشت و امنیت غذایی رابطه تنگاتنگی با توسعه جامعه دارد

فرماندار بابلسر با اشاره به بیماری تب کریمه کنگو به اهمیت ارائه آموزش پیشگیری از ابتلای تب کریمه کنگو به دهیاران، شوراها و مشاغلی که در زمینه عرضه مواد گوشتی فعالیت دارند، تأکید کرد و گفت: در ایام ماه مبارک رمضان از طریق مساجد مردم را نسبت به خطرات این بیماری از طریق تریبون‌هایی که در اختیار دارند، آگاه سازند.

سیدعلی اسد در جلسه کارگروه بهداشت و امنیت غذایی در سالن  اجتماعات فرمانداری بابلسر اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه ارتقای سلامت عمومی جامعه و تعامل دستگاه‌ها و ارگان‌های ذیربط در رابطه با سلامت و امنیت غذایی است.

وی با بیان اینکه توجه و اهمیت  به مقوله سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها ضروری است، به نظارت در بحث تأمین سلامت و امنیت غذایی تأکید کرد و افزود: مسأله بهداشت و امنیت غذایی یکی از مسائل و شاخصه‌های مهم جوامع است و رابطه تنگاتنگی با توسعه جامعه  دارد.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه با توجه به شروع فصل گرما برای پیشگیری و جلوگیری از بیماری‌ها و آلودگی محیط، گشت‌های بازرسی از صنوفی که ارتباط مستقیم با سلامت شهروندان دارند، انجام شود، تصریح کرد: مواد غذایی که توسط دست‌فروشان در بازار عرضه می‌شود، مورد نظارت و بررسی قرار گیرد.

این مسؤول با اشاره به بیماری تب کریمه کنگو به اهمیت ارائه آموزش پیشگیری از ابتلای تب کریمه کنگو به دهیاران، شوراها و مشاغلی که در زمینه عرضه مواد گوشتی فعالیت دارند، تأکید کرد و ادامه داد: از طریق مساجد وائمه جماعات مردم را نسبت به خطرات این بیماری از طریق تریبون‌هایی که در اختیار دارند، آگاه سازند.

آخرین اخبار