برگزاری130کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده در شهرستان بابلسر

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ در ۱۳:۵۰ 116 بار مشاهده شده


درجلسه پیشگیری از طلاق مطرح شد:

۱۳۰ کارگاه آموزشی تحکیم بنیان خانواده دربحث ازدواج سالم و پیشگیری از طلاق درشهرستان بابلسربرگزار شد.

سید علی اسد فرماندار بابلسر در جلسه تخصصی طلاق شهرستان با بیان اینکه برنامه های پیشگیرانه صرفا رفع تکلیف و ارائه آمار نباشد اظهار کرد: اداراتی که با موضوعات اجتماعی سروکار دارند ضمن توجه به برنامه های بالادستی ،برنامه هایی متناسب با فرهنگ بومی محلی شهرستان تهیه و اجرایی نمایند. وی به آموزش و توانمند سازی افراد در برابر آسیب های اجتماعی  تاکید کرد و افزود:آسیب‌های اجتماعی در کمین همه اقشار جامعه در همه سطوح بوده و هیچ تضمینی وجود ندارد که در شهر یا محله هر یک از ما رسوخ نکند

فرماندار بابلسر با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح محلات استفاده شود گفت: باید با دقت و هم‌اندیشی بیشتر و استفاده از نخبگان فرهنگی و اجتماعی و با استفاده از ظرفیت‌ها و توان مردمی در همه حوزها آسیب های اجتماعی را کاهش داد.

سید علی اسد به برگزاری کارگاههای آموزشی توانمندسازی جوانان و تحکیم بنیان خانواده تاکید کرد و گفت: باید سطح وسیعتری از جامعه هدف ازکارگاههای آموزشی در شهرستان بهره مند شوند

در ادامه سید اسدالله آقایی رئیس دادگستری بابلسربا بیان اینکه همه افراد در حوزه های مختلف زندگی نیازمند آموزش هستند گفت:باید به کیفیت آموزش در حوزه اجتماعی توجه جدی تری شود.

وی به آسیبهای قبل و بعد از طلاق اشاره کرد و گفت:در طرح صیانت از حریم خانواده آموزش سبک زندگی با جدیت درمدارس دنبال می شود.

آقایی با بیان اینکه در مواجهه با آسیب های اجتماعی در ابتدای مسیر هستیم گفت:امروز در مقطعی قرار داریم که از نظر آسیب های اجتماعی در مخاطره هستیم.

رییس دادگستری بابلسر به طرح محله و مسجد محوری در طرح صیانت از حریم خانواده اشاره کرد و افزود:باید درس آموزش مهارتهای زندگی بصورت همگانی در آموزش و پرورش کاربردی شود.

وی درپایان از همه نخبگان و اساتید دانشگاه خواست تا در طرح صیانت از حریم خانواده همکاری نمایند.

آخرین اخبار