افتتاح تولیدی50تنی قارچ در بابلسر

دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ در ۰۹:۳۲ 607 بار مشاهده شده


با حضور مسوولان استانی و شهرستانی

شرکت تعاونی پرورش قارچ نگین پروتئین در روستای فولادکلای بابلسر افتتاح و بهره‌برداری شد

در مراسمی با حضور سید علی اسد فرماندار بابلسر، گل محمدی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید مازندران،نصراللهی رئیس بنیاد شهید بابلسر،واثق نژاد بخشدار رودبست،علیزاده رئیس صندوق کارآفرینی امید بابلسر و جمعی از مسوولان شهرستانی و بخشی مرکز پرورش قارچ نگین پروتئین در روستای فولادکلای بابلسر افتتاح و بهره برداری شد.

فرماندار بابلسر با تقدیر از مدیرعامل این شرکت تعاونی اظهار کرد: مدیر عامل این شرکت که نقش مهمی در اشتغال آفرینی داشتند و افراد زیادی را مشغول به کار کردند.

سید علی اسد با بیان اینکه تولید در همه جوامع بشری از اهمیت خاصی برخوردار است و همه به نقش و اهمیت این مهم واقف هستند،خواستار حمایت بیشتر مسئولان مربوطه و ارائه تسهیلات لازم به این شرکت تولیدی برای توسعه آن شد.

وی با اشاره به بکارگیری افراد فارغ التحصیل مربوط به این شغل در این شرکت بیان کرد: یکی از مشکلات کشور ما بیکاری جوانان تحصیل کرده است که خوشبختانه این شرکت با به کارگیری افراد متخصص می تواند نقش مهمی در تولید محصول باکیفیت داشته باشد.

فرماندار بابلسر خاطرنشان کرد: امیدواریم این شرکت تولیدات خود را افزایش داده تا امکان صادرات به استان های دیگر فراهم شود.

در ادامه رئیس صندوق کارآفرینی امید بابلسر با بیان اینکه این صندوق در زمینه اشتغال و طرح امید به ۱۸۹نفر ۲۶میلیارد و ۲۸۴میلیون ریال تسهیلات واگذار کرده است،گفت: در زمینه ازدواج نیز به ۵۸نفر مبلغ ۵میلیارد و ۸۳۰میلیون ریال تسهیلات اعطا شد.

بهروز علیزاده تصریح کرد: در شهرستان بابلسر در مجموع به ۲۴۷ نفر تسهیلات با مبلغ ۳۲میلیارد و ۱۱۴میلیون ریال واگذار شد.

وی تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید بابلسر در مجموع برای ۲۲۰نفر اشتغال زایی کرد.

مدیرعامل شرکت تعاونی پرورش قارچ نگین پروتئین بابلسر نیز با بیان اینکه در این شرکت برای هفت نفر به طور مستقیم اشتغال زایی شده است،اظهار کرد: این شرکت در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر در قالب پنج سالن احداث شده است.

زهرا جباری اعتبار هزینه شده برای این شرکت را ۲۰۰میلیون تومان اعلام کرد و افزود: از این مقدار ۳۰ میلیون تومان از محل اعتبارات توسعه و تعاون،۵۰میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی و مابقی آورده شخصی بود.

وی میزان تولیدات این شرکت در طول سال را ۵۰ تن اعلام کرد و گفت: برای تجهیز این شرکت به بسته بندی ،احداث سردخانه و خرید یک سردخانه نیسان نیاز به ۱۵۰میلیون تومان تسهیلات داریم که امیدواریم مسوولان مربوطه همکاری لازم را جهت اعطای تسهیلات داشته باشند.

جباری در پایان از احداث دو سالن دیگر در این شرکت خبر داد و گفت: در حال حاضر این دوسالن با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در حال احداث بوده و پیش بینی می شود در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

آخرین اخبار