اعتیاد همه اقشار جامعه را تهدید می کند

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ در ۰۸:۱۶ 227 بار مشاهده شده


سید علی اسد:

اعتیاد  همه اقشار جامعه را تهدید می کند

فرماندار بابلسر گفت: اعتیاد  همه اقشار جامعه را تهدید می کند و این آلودگی به مواد مخدر به میزان تحصیلات مربوط نمی شود.

سید علی اسد در جلسه مبارزه با مواد مخدر شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری بابلسر- با تقدیر از برگزاری هفته مبارزه با مواد مخدر خواستار اجرای برنامه های اثر بخش و مستمر در ایام سال شد و اظهار کرد: کارهای فرهنگی نیازمند تنوع است و نمی شود افکار متعدد را با یک روش تغییر داد.

وی افزود:متاسفانه اعتیاد  همه اقشار جامعه را تهدید می کندو این آلودگی به مواد مخدر به میزان تحصیلات مربوط نمی شود.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه در بحث مواد مخدر بیشترین خطر برای دانش آموزان  و جوانان وجود دارد به نقش اثر بخش مدارس اشاره کرد و افزود:بارسنگین پیشگیری بر دوش آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی است و یک محیط آلوده قابل انتقال و سرایت است.

اسد به اطلاع رسانی هدفمند در جامعه تاکید کرد و گفت:باید در تهیه بروشورها و اقلام فرهنگی و اطلاع رسانی  مطالعه و پژوهش صورت گیرد تا در اقشار مورد هدف تاثیر گذار باشد.

وی توجه و نظارت بر اعمال و رفتارکارکنان تاکید کرد و افزود:صرف نظر از مسئولیت اداری از لحاظ اخلاقی و حفظ جامعه باید جدی تر به موضوعات اجتماعی نگاه کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان به مشکلات بعد از طلاق در جامعه اشاره کرد و گفت:آمار طلاق نسبت به سالهای گذشته رو به نزول است اما تعداد زیادی از افراد جامعه دچار بحران طلاق شده اند که در خطر آسیب هستند.

فرماندار بابلسر اعتیاد، بیکاری ،سرقت ،فقر فرهنگی و غیره … زنجیروار به هم پیوسته اند و باید این باور را داشته باشیم که خودمان در معرض خطر آسیبهای اجتماعی هستیم.

سید علی اسد در پایان تشویق دانش آموزان به رشته های ورزشی و هنری تاکید و افزود: برای اینکه تقاضاها نسبت به مواد مخدر را کم کنیم دستگاههای فرهنگی باید برنامه داشته باشند.

آخرین اخبار