اجرای سامانه سیماک موجب ارتقاء اعتماد در جامعه می شود

پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ در ۱۲:۴۶ 196 بار مشاهده شده


سید علی اسد فرماندار شهرستان بابلسر در جلسه هماهنگی پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی سامانه یکپارچه سازی مدیریت املاک کشور (سیماک) با حضور بودغی مدیرکل پست مازندران در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بابلسر برگزار شد افزود:پروژه سیماک یکی از خدمات بزرگ دولت تدبیر و امید در حوزه دولت الکترونیک جلوگیری از فساد اداری و سلیقه ای است.

وی به دسترسی آسان و کاهش مراجعات مردم به ادارات را از مزایای این پروژه خواند و گفت : اجرای سامانه سیماک می تواند موجب ارتقاء اعتماد عمومی، از بین بردن فساد و تسهیل انجام امور شود.

در ادامه بوداغی مدیرکل پست استان مازندران نیز با بیان اینکه کلیه دهیاریها و ۲۸ دستگاه اجرایی سامانه سیماک را بایک برنامه زمانبدی شده آموزش خواهند دید اظهار کرد:سیماک بعنوان پروژه اولویت دار در اقتصاد مقاومتی مطرح است و در استانهای البرز،کرمان و گیلان بکارگیری شده است.

مدیرکل پست استان مازندران با اشاره به اینکه سرانه پست در ایران کمتر از ۱۰ است، خاطرنشان کرد: متوسط سرانه پست در دنیا ۵۰ و متوسط کشورهای صنعتی ۱۰۰ است.
این مسؤول با بیان اینکه به همین دلیل مسؤولان در این بخش به این نتیجه رسیدند که باید بعد کاری در پست فراگیر باشد، خاطر نشان کرد: شرکت پست از یک سال گذشته به شرکت ملی تغییر پیدا کرده است.
بوداغی با بیان اینکه در گذشته در بخش پست فقط در بخش فیزیکی کار می‌کردیم، تصریح کرد: اکنون مأموریت‌های مختلفی داریم و علاوه بر پست فیزیکی در بخش پست الکترونیک هم فعالیت داریم.
یادآور می شود یکپارچگی و به اشتراگذاری اطلاعات املاک،شفاف سازی فرآینده ها،پایان امضاهای طلایی،قطع ارتباط با ارباب رجوع و کارکنان،امکان ارزیابی و مقایسه عملکرد دستگاهها توسط مسئولان ارشد بالادستی پنج هدف تحقق سامانه سیماک خواهد بود.

آخرین اخبار